'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ'

ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି କପିଲ ସିବଲ।

Kapil Sibal Target Modi

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି(ଫାଇଲ ଫଟୋ)

Madhupriya Mistry
  • Published: Sunday, 17 March 2024
  • Updated: 17 March 2024, 02:33 PM IST

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ।' ଏଭଳି କିଛି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦେଶରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ନାମରେ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି, ଏଥିରୁ ବିଜେପି ସିଧାସଳଖ ଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ଏବେ ଆରଏସଏସ ଏବଂ ବିଜେପି କ’ଣ କହିବେ? ସେମାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ୍। ଇଡି କେବଳ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସାତଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ କରି ଆୟୋଗ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।'

Also Read

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବା ପରେ ସିବଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଲାଭ ବଦଳରେ ଲାଭ ନେବା କାମ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, 'ପୂର୍ବରୁ କେହି ଜଣେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଖାଇବି ନାହିଁ କିମ୍ବା କାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ। ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ନୀତି ଶେଷ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏହା କହିଥିଲେ।'

କହିରଖୁ ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ପରେ ଏହା ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ବୟାନବାଜୀ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ'

ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି କପିଲ ସିବଲ।

Kapil Sibal Target Modi

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି(ଫାଇଲ ଫଟୋ)

Madhupriya Mistry
  • Published: Sunday, 17 March 2024
  • Updated: 17 March 2024, 02:33 PM IST

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ।' ଏଭଳି କିଛି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦେଶରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ନାମରେ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି, ଏଥିରୁ ବିଜେପି ସିଧାସଳଖ ଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ଏବେ ଆରଏସଏସ ଏବଂ ବିଜେପି କ’ଣ କହିବେ? ସେମାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ୍। ଇଡି କେବଳ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସାତଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ କରି ଆୟୋଗ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।'

Also Read

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବା ପରେ ସିବଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଲାଭ ବଦଳରେ ଲାଭ ନେବା କାମ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, 'ପୂର୍ବରୁ କେହି ଜଣେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଖାଇବି ନାହିଁ କିମ୍ବା କାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ। ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ନୀତି ଶେଷ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏହା କହିଥିଲେ।'

କହିରଖୁ ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ପରେ ଏହା ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ବୟାନବାଜୀ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ'

ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି କପିଲ ସିବଲ।

Kapil Sibal Target Modi

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି(ଫାଇଲ ଫଟୋ)

Madhupriya Mistry
  • Published: Sunday, 17 March 2024
  • Updated: 17 March 2024, 02:33 PM IST

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ।' ଏଭଳି କିଛି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦେଶରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ନାମରେ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି, ଏଥିରୁ ବିଜେପି ସିଧାସଳଖ ଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ଏବେ ଆରଏସଏସ ଏବଂ ବିଜେପି କ’ଣ କହିବେ? ସେମାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ୍। ଇଡି କେବଳ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସାତଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ କରି ଆୟୋଗ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।'

Also Read

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବା ପରେ ସିବଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଲାଭ ବଦଳରେ ଲାଭ ନେବା କାମ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, 'ପୂର୍ବରୁ କେହି ଜଣେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଖାଇବି ନାହିଁ କିମ୍ବା କାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ। ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ନୀତି ଶେଷ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏହା କହିଥିଲେ।'

କହିରଖୁ ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ପରେ ଏହା ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ବୟାନବାଜୀ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos

Next Story

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ'

ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି କପିଲ ସିବଲ।

Kapil Sibal Target Modi

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି(ଫାଇଲ ଫଟୋ)

Madhupriya Mistry
  • Published: Sunday, 17 March 2024
  • Updated: 17 March 2024, 02:33 PM IST

'ସରକାରଙ୍କ ଇସାରାରେ କାମ କରୁଛି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ।' ଏଭଳି କିଛି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ ସିବଲ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦେଶରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ନାମରେ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି, ଏଥିରୁ ବିଜେପି ସିଧାସଳଖ ଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ଏବେ ଆରଏସଏସ ଏବଂ ବିଜେପି କ’ଣ କହିବେ? ସେମାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ୍। ଇଡି କେବଳ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସାତଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ କରି ଆୟୋଗ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।'

Also Read

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବା ପରେ ସିବଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଲାଭ ବଦଳରେ ଲାଭ ନେବା କାମ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, 'ପୂର୍ବରୁ କେହି ଜଣେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଖାଇବି ନାହିଁ କିମ୍ବା କାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ। ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ନୀତି ଶେଷ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏହା କହିଥିଲେ।'

କହିରଖୁ ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ବଣ୍ଡର ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ପରେ ଏହା ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ବୟାନବାଜୀ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

telegram ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।

Related Stories

Trending

Photos

Videos